Relacje

Relacja - Copernicon 2014

Copernicon już czwarty rok zaprasza nas do Torunia na spotkanie z fantastyką, literaturą i mangą. Tegoroczny konwent odbywał się przez trzy dni, aż w czterech budynkach urokliwej i malowniczej starówki. Większość punktów programu odbywała się w Collegium Maius oraz Collegium Minus. Blok manga i anime, oraz scena mieściły się nieco dalej, w Młodzieżowym Domu Kultury, za to targi fantastyczne oraz gameroom mogliśmy znaleźć w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

++

Przemieszczanie się pomiędzy budynkami wiązało się z wieloma spacerami, ale otaczająca nas architektura oraz świetna pogoda, godna ostatniego weekendu lata, sprawiały, że były one bardzo przyjemne. Wiele godzin programu oferowało odwiedzającym spędzanie czasu na prelekcjach dotyczących ich ulubionych postaci, książek, seriali, oraz gier, czy anime. Doctor Who? Był. Star Wars? Było. Postapokalipsa? Też. Naruto? Jasne. Gra o Tron? Oczywiście. Zazwyczaj nie było problemu ze znalezieniem miejsca na sali, ale czasem musieliśmy się zadowolić siedzeniem na podłodze. Zdarzały się też problemy ze sprzętem, ale prelegenci, mimo tego, potrafili dać sobie radę. Kiedy chcieliśmy odetchnąć od prelekcji mogliśmy udać się zagrać w RPGi, LARPy, czy poudawać gwiazdy rocka w Rock Bandzie. W MDK odbyły się również dwa koncerty – zespołu Willow, który raczył nas klimatami folkowymi, oraz harfiarki Barbary Karlik, dzięki której spotkaliśmy się z muzyką celtycką, folkiem irlandzkim i szkockim. Przeprowadzane były warsztaty rysunkowe, literackie i sztuk walki – Capoeira. Teatr Tancerzy Ognia "Arta Foc" przyciągnął wielu oglądających swoim fireshow, a firma Mobica pozwoliła nam spróbować swoich sił w programowaniu.

++

O czymś zapomnieliśmy? No tak. Czym byłby konwent fantastyczny bez cosplayu? Po ulicach Torunia spacerował Geralt z Rivi wraz z Yennefer, Mała Syrenka, Poison Ivy, Piramidogłowy, Thor i Loki, a nawet sam Jezus! Odbył się również konkurs cosplay, w którym cosplayerzy prezentowali różne scenki pokazując swoje umiejętności aktorskie i komiczne. Zebrała się spora publiczność, która dobrze się bawiła i miała wiele okazji do roześmiania się.

Jednak, co to za wyprawa, z której nie możemy zabrać łupów? Miłe wspomnienia zawsze zostają w głowie, ale gdy komuś to nie wystarczyło zawsze mógł wybrać coś spośród bogatej oferty stoisk targów fantastycznych. Mogliśmy zakupić koszulki, przypinki, gry planszowe, książki, wyroby skórzane i wiele, wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

++

++

++Wśród zaproszonych gości mogliśmy spotkać autorów książek, oraz komiksów. Copernicon odwiedzili m.in. autor thrillerów historycznych - Jacek Komuda, ilustratorki i rysowniczki komiksów - Katarzyna „Kiciputek” Babis i Ilona „Kobieta-Ślimak” Myszkowska, pisarz i krytyk - Jacek Ingot i komik - Jakub „Dem” Dębski.

Toruńskie Stare Miasto oferowało wiele sklepów i punktów gastronomicznych, a dzięki organizatorom Coperniconu, w niektórych z nich mieliśmy zniżkę, tak więc nikt głodny nie chodził. Bardziej wymagający goście mogli spędzić noc w hotelach, a dla reszty przewidziany był sleep room w Liceum nr. 10. I tu zaczniemy nieco narzekać. Ścisk był ogromny, ludzie spali na korytarzach, a uczestnicy do dyspozycji mieli jedynie trzy łazienki, w których nie było ani komfortowo, ani za czysto. Problem został rozwiązany dopiero po godzinie 20-stej w sobotę, kiedy otworzono drugi sleep room w Szkole Podstawowej nr. 1.

++

++Podsumowując, bawiliśmy się naprawdę przednio i zachęcamy was do odwiedzenia Coperniconu, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji. Nie jest to ogromny konwent, ale jak dla nas całkowicie wystarczający by nie nudzić się ani przez chwilę i spędzić weekend wśród fantastyki.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 maja 2018, 07:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka