Relacje

Wspomnienia z Tsuru Japan Festival 2

Wspomnienia z Tsuru
8 oraz 9 listopada 2014 roku Rybnik stał się całkowicie innym miastem dzięki Tsuru Japan Festival 2.


Od 9:00 ruszyła akredytacja, która szła bardzo sprawnie. Chętni dostali informator z mapą szkoły, by się nie zgubić, jednak niewiele to pomogło, ponieważ sale nie były opisane tak, jak na mapie. Organizatorzy nie zajęli się wcześniej naklejaniem numerków na sleep roomy. Kiedy uczestnicy wchodzili do środka, sale były nie oznaczone, co sprawiało kłopot w znalezieniu miejsca do spania.. Wszystko powoli było rozkładane, więc miałam czas, by dokładnie obejrzeć szkołę. Nie zabrakło sal panelowych, sali dla fantastów, pokoju z grami na konsole i komputery, ultra stara, czyli karaoke, DDR do rozruszania nóg na macie do tańca, sali z planszówkami oraz karciankami, foto studia, OSU! Roomu dla wszystkich lubiących grę OSU!, sali warsztatowej, prelekcyjnej, konkursowej, Gajdzin roomu. Spore zainteresowanie wśród uczestników wzbudził Disney room, ponieważ było wiele atrakcji związanych z bajkami z naszych dziecięcych lat, produkowanych przez Disney’a.
Na głównej sali także nie brakowało atrakcji. Już od 11:00 odbywały się warsztaty taneczne, spotkanie z Cyber Marianem (YouTuber, vloger znany z tworzenia różnych przeróbek głównie amerykańskich trailerów). Miały miejsce koncerty artystów, takich jak: Fumi Neko, Livermorium, Fandom My Cry. Jednak to co przyciągało największą ilość konwentowiczów to oczywiście konkurs cosplay. W jury zasiadali znani cosplayerzy: Issabel, Zel oraz Kairi. Sam konkurs nie trwał bardzo długo. Było osiem występów, w których mogliśmy zobaczyć postacie z mangi, anime, a nawet z gry „League of Legends”.
Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć K-POP/J-ROCK Party z Takeshim Yokotą, a następnie Vixy z Dj Kirigayą. Nawet po zakończeniu Vixy, kiedy przyszedł czas na przerwę, można było znaleźć jakieś atrakcje. Minusem był zamknięty game room, ale cały czas otwarta była sala planszówkowa, gdzie chłopaki z Magnum's Team dawali z siebie wszystko, by umilić czas zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom.
Dużej ilości osób podobało się Meido Cafe, gdzie panie obsługiwały głodnych uczestników i podawały pyszne jedzenie. Niedaleko ulokowano herbaciarnię Teoria, w której od wejścia witał cudowny zapach świeżo parzonych herbat. Dla największych głodomorów była promocja z Telepizzy. Będąc uczestnikiem konwentu, na hasło „Tsuru” otrzymywało się 10% rabatu na pizzę. Jak widać, wszystkiego było pod dostatkiem i bardzo to cieszyło sporą ilość gości.
Wystawców było w sam raz jak na wielkość tego konwentu. Niczego nie brakowało, a wręcz był bardzo duży wybór wśród gadżetów na stoiskach, przystępne ceny oraz promocje w postaci loterii.
Kiedy uczestnik konwentu pojadł sobie, kupił pamiątkę, zagrał w grę, posiadał cosplay, jednak nie brał udziału w konkursie, to tak, jak uczestnicy konkursu mógł skorzystać z foto studia. Oczywiście fotoreporterów, kręcących się po korytarzach z aparatami, również nie brakowało.
Dla tych bardziej ciekawskich, chcących dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie konwentu od kuchni, odbyło się spotkanie z organizatorami, które miałam okazję poprowadzić i zadać kilka dociekliwych pytań zarówno organizatorom Tsuru, jak i gościom z B-Team.
Panowie chętnie odpowiadali na pytania, również te, które padały ze strony słuchających. Jak się okazało, organizacja takiego przedsięwzięcia wcale nie należy do najłatwiejszych!
Podsumowując, konwent, mimo kilku niedociągnięć, był naprawdę świetny. Atmosfera, jaka panowała między ludźmi, zgranie między organizatorami - to wszystko dawało bardzo dobry efekt! Oczywiście, wśród gości zdania, co do organizacji czy pracy pomocników konwentu były podzielone, ale jak to się mówi: „Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Mnie się podobało i z pewnością pojadę na następną edycję Tsuru Japan Festival.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 maja 2018, 07:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka