Relacje

Relacja - Love Anime 2016!

Relacja z Love Anime 2016

W tym roku stowarzyszenie Miohi postanowiło postąpić na przekór wszystkim konwenansom. Zamiast standardowego miejsca przeznaczonego na organizację konwentu, czyli szkoły, wybrano zupełnie inną lokalizację. Konwent na stadionie? Czemu nie!


Tegoroczne Love Anime odbyło się w dniach 27 i 28 lutego na wrocławskim stadionie. I nie można powiedzieć, by konwent nie cieszył się sporym zainteresowaniem fanów mangi i anime. W sobotni poranek przed wejściem ciągnęła się długa kolejka ludzi, ale organizatorzy bardzo szybko i sprawnie uporali się z tłumem, witając każdego szczerym uśmiechem i wręczając uczestnikom informatory konwentowe oraz identyfikatory.

Dzięki nowemu miejscu dostosowanemu do dużej liczby osób nie można było narzekać na przepychanie się czy ciasnotę. Swoboda w poruszaniu się po korytarzach oraz rozmieszczenie sal były pozytywnym aspektem tej imprezy, a dołączona do informatora przejrzysta mapa ułatwiała dojście do poszczególnych pokoi z atrakcjami. Duża przestrzeń sprzyjała również cosplayerom podczas robienia zdjęć. Wygodniej było także rozstawić scenę w sali głównej, przygotowanej na konkurs strojów, koncert japońskiej muzyki rockowej (j-rock), wykonywanej przez Hitta (wokalistę i kompozytora pochodzącego z Japonii), oraz dyskotekę organizowaną po tych niezwykłych atrakcjach. Do dyspozycji uczestników były również sala panelowa, w której poruszane były przeróżne tematy związane z kulturą Dalekiego Wschodu oraz warsztaty i sala konkursowa, gdzie odbywały się wiedzówki, a także, jak sama nazwa wskazuje, konkursy. Można było znaleźć także salę kulturowo-fandomową – tam odbywały się pogadanki, np. na temat: „Ochrona środowiska w Japonii” czy „Jak i co się pije w Japonii”. Nowością na konwencie, a równocześnie miejscem najbardziej przykuwającym uwagę, była sala cosplay Poland dla początkujących i wszystkich, którzy chcieliby spróbować uszyć swój wymarzony strój. Po takich prelekcjach, jak: „Szycie od podstaw” czy „Panel perukowy” nawet największy laik będzie wiedział od czego ma zacząć tworzenie przebrania.

Fundacja Nami zaprezentowała podstawy Kendo, natomiast 3. Oddział Najemnej Piechoty Japońskiej pokazał, o co chodzi w seppuku. W strefie gier japońskich, gdzie na wszystkich konwentach Miohi tradycją stała się już obecność Polskiej Ligii Mahjonga, przygotowano turnieje japońskich gier. Nie zabrakło również Ultra Stara (karaoke), DDRów (Dance Dance Revolution) oraz gier konsolowych. Jednakże brakowało tego, co na imprezach tematycznych bardzo często się pojawia – kącika z grami planszowymi oraz karcianymi, a jak wiadomo, są też i tacy konwentowicze, którzy chcieliby usiąść ze swoją paczką przyjaciół i pograć.

Choć miejsca i wolnej przestrzeni było w nadmiarze, to pokój przygotowany do spania wyznaczono daleko od centrum imprezy. Przemieszczanie się do niego było sporym utrudnieniem, ponieważ trzeba było przejść przez łącznik znajdujący się na dworze, gdzie było zimno i wiało. Cosplayerzy z odkrytymi częściami ciała narzekali na powiewy wiatru, przy tak niskich temperaturach na pewno nie było to dla nich przyjemne.

Słowem podsumowania – Love Anime w innym niż dotychczas miejscu dawał wiele nowych możliwości i impreza była niewątpliwie udana. Uczestnicy byli zachwyceni, przechadzając się wśród nich można było usłyszeć wiele pochlebnych opinii. Na kolejną edycję, niestety dopiero za rok, trzeba się koniecznie wybrać!

Anna Wojnowska
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 mar 2019, 04:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka