Relacje

Kości zostały rzucone w Grójcu - relacja z Geek Expansion 2016

Stało się, pierwsza edycja konwentu gier i fantastyki Geek Expansion za nami. W czasie trzech naprawdę upalnych dni blisko 350 fanów gier bawiło się przy planszówkach, grach wideo, bitewniakach, w sesjach RPG oraz na filmowych seansach najnowszych hitów fantasy i science-fiction.

Geek Expansion odbył się w ostatni weekend wakacji, czyli 26-28 sierpnia, poniekąd właśnie jako forma pożegnania lata w Grójcu. Dzięki zaangażowaniu okolicznych klubów gier, wydawców i sklepów branżowych (GROFAN, WARG, Galakta, Portal, Bard, Rebel, Giermek, Galaktyka Gier, Destroyer, Dawne Komputery i Gry) przygotowano cztery bloki tematyczne dla fanów gier wszelakich.

Raj dla fanów gier

W Gamesroomie uczestnicy mieli okazję sięgnąć do biblioteczki złożonej z ponad 200 gier planszowych; w sali Retro mogli poznać blisko 50 gier wideo na kultowych systemach komputerowych takich jak Atari, Commodore, SNES, NES, Amiga; a także wziąć udział w pokazach gier bitewnych – Battletech, TANKS, X-wing, LOTR, Warhammer 40k, Warhammer Fantasy Battle.

Dla bardziej wymagających graczy fani roleplayów z Grójca i okolic przygotowali kilka sesji RPG osadzonych w bardzo popularnych systemach jak Zew Cthulhu, Wampir Maskarada, Warhammer Fantasy Roleplay oraz Neuroshima.

Turnieje z nagrodami

Oprócz zwykłego - i jakże przyjemnego - grania konwentowicze chętnie brali udział w turniejach z nagrodami. Na konwencie Geek Expansion urządzono eliminacje do ogólnopolskich zawodów w grze Carcassonne oraz Królestwo w budowie, a sklepy Giermek, Galaktyka Gier oraz Dawne Komputery i Gry przygotowały turnieje w grach Kakao, Magic the Gathering i Worms: Armageddon. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się również Mistrzostwa Grójca FIFA ’16 na konsolę Playstation 4, w których nagrody ufundował sklep Adimar z Grójca.

Prelekcje i GeekoQuiz

Warto podkreślić, że konwent nie skupiał się tylko i wyłącznie na grach – główny gość imprezy i prelegent, Szymon Żakiewicz, podczas wykładów poświęconych fantastyce opowiadał między innymi o kultowych produkcjach filmowych z XX wieku, a także o najsłynniejszych filmowych potworach. Na miłośników kina fantasy, science-fiction i horroru czekał również emocjonujący GeekoQuiz, w którym na podstawie kadrów, cytatów czy motywów muzycznych uczestnicy prelekcji odgadywali tytuły filmów. Nagrodą w filmowym quizie były vouchery do Kina GOK oraz płyty DVD i plakaty.

Hity science-fiction w kinie

Co warto podkreślić, również i fani współczesnego kina fantastycznego nie mogli się nudzić, albowiem specjalnie na konwent Geek Expansion przygotowano wyjątkowy repertuar grójeckiego kina, który obfitował najnowsze hity science-fiction oraz fantasy: Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, Warcraft, Suicide Squad a dla młodszych widzów – Epoka Lodowcowa: Mocne Uderzenie. Podczas seansów przeprowadzono również loterie z nagrodami, szczęśliwców obdarowano plakatami filmowymi oraz voucherami od Pizzerii Biesiadowo – Grójec, która przez 3 dni działała jako oficjalna konwentowa knajpka.

Konkurs na maskę Superbohatera

W ramach konwentu przeprowadzono również mini konkurs cosplay. Dzieci i młodzież z Grójca i okolicznych miejscowości przygotowały maski Superbohaterów, wśród których znalazły się ikoniczne postacie, jak choćby Hulk, Spider-man, Ironman, Batman, Joker. Z 40 prac wybrano 17 najbardziej pomysłowych i starannie przygotowanych, a ich twórców nagrodzono książkami, grami planszowymi i filmami, oczywiście wszystkie w klimatach fantasy i science-fiction. Fundatorem pokaźnej puli nagród w tym konkursie był Grójecki Ośrodek Kultury, wydawca Granna, Black Monk, Kuźnia Gier, Cobi, Lucrum Games, Rebis i Powergraph.

Atrakcje w parku

Impreza wewnątrz Grójeckiego Ośrodka Kultury cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale wiele atrakcji czekało również przed budynkiem GOK-u i w parku miejskim. Można było postrzelać z łuku i strzał (tzw. archery-tag), pograć w paintballa, była też zbiórka krwi organizowana przez Fundację Ronalda McDonalda i RCKiK Radom. Ciekawość większej grupy konwentowiczów wzbudziły warsztaty robotyki i zajęcia fizyczno-chemiczne organizowane przez grupę Lingo Star; pokaz sprzętu wojskowego TDM Electronics, gry plenerowe przygotowane przez grójecki 18 Szczep Drużyn Harcerskich im. Brygady Spadochronowej „Cichociemni” oraz ćwiczenia z fechtunku samurajską kataną szkoły Meikyo kai dojo - kenjutsu.

Podsumowując wszystkie pokazy, turnieje, konkursy, prelekcje i warsztaty, w pierwszej edycji Geek Expansion przygotowano łącznie 100 godzin zabaw i atrakcji dla maniaków gier i fantastyki. Choć konwent dopiero co się zakończył, organizatorzy, wolontariusze i osoby wspierające imprezę już obmyślają plany na kolejny konwent za rok.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 10:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka