Relacje

Relacja z Pierwszego Comic Con w Warszawie!

Hale wypełnione wystawcami, tysiące przechadzających się ludzi, coplayerzy, aktorzy Hollywood, i wiele, wiele innych atrakcji. Co to za impreza? Pierwszy Comic Con w Polsce! A dokładnie gdzie? W Nadarzynie. Relacja z Comic Con Warsaw 2017.

Marki Comic Con na zachodzie wcale nie trzeba przedstawiać. Są to ogromne festiwale komiksu, fantastyki, które przyciągają rzeszę fanów popkultury. W Polsce już wielokrotnie podchodzono do organizacji takiej imprezy, jednak z fatalnym skutkiem. W tym roku w dniach 01-04.06.2017 odbył się pierwszy Comic Con w Nadarzynie pod Warszawą, w halach Ptak Expo.

Czwartek był pierwszym dniem targów. Dzięki mniejszej ilości uczestników tego dnia, można było spokojnie przechadzać się po halach, bez ścisku, a korzystanie z atrakcji było dużo wygodniejsze, z racji braku, bądź bardzo krótkich kolejek. Pomimo odczucia, że w tym dniu uczestników było mało, dojazd do Nadarzyna był nieco utrudniony. Organizatorzy zapewnili o dojeździe darmowymi busami z centrum Warszawy. Owszem, takie jeździły, ale były tak przepełnione, że już na kolejnych przystankach autobus nie zatrzymywał się, a kolejny miał być za godzinę.

Piątek. Tak naprawdę to w piątek dopiero impreza można powiedzieć, rozpoczęła się. Cosplayerów było niewiele, ludzi znacznie więcej, dojazd darmowymi autobusami w dalszym ciągu był utrudniony. W tym dniu, atrakcji było już więcej, a sale prelekcyjne powoli się wypełniały. Tak naprawdę sporą część atrakcji zapewniała nam połączona z Comic Conem impreza Good Game expo, na których można było doświadczyć nie lada przeżyć, grając i testując najnowocześniejsze technologie związane ze światem gier, a także cofnąć się do dzieciństwa, gdzie czas umilała nam gra w Mario. Tak naprawdę, gdyby nie Good Game, to Comic Con byłby dosyć nudną imprezą.

W sobotę wreszcie można powiedzieć że działo się i to sporo. Przyjechali aktorzy, którzy mieli na wielkiej scenie swoje panele. Można było posłuchać o ciekawostkach z kręcenia serialu, a później strefie gwiazd poprosić o autograf lub zdjęcie. Ludzi było naprawdę sporo, a dodatkowo więcej cosplayerów. Można było podziwiać stroje, w które cosplayerzy włożyli naprawdę sporo pracy. Skoro już mowa o przebraniach, nie mogło się obejść bez konkursu cosplay, na dużej scenie, który poprowadził pisarz- Jakub Ćwiek.

W niedzielę natomiast oprócz aktorów, którzy dalej dawali autografy, ten dzień uświetnił nam koncert zespołu Percival Schuttenbach. Zespół ze „słowniańską duszą”. Poza tymi atrakcjami, impreza nie wnosiła nic nowego. Panele, wydzielona strefa do gry w planszówki, good game, żelazny tron oraz strefa z zombie z The Walking Dead.

Słowem podsumowania impreza jako pierwsza edycja nie wypadła tak źle, ale jak na markę Comic Con, to stać ich było na lepszą organizację. Dlaczego więc?
- Położenie Ptak Expo i zapewnienie że dojazd jest bezproblemowy, to bzdury. Dojazd był tragiczny, jeśli chciało się korzystać z darmowych busów, a jeśli nie, to owszem były zwykłe autobusy, i dojazd z centrum Warszawy zajmował 1,5 godziny;
-Brak szatni dla osób, które przyjechały z cosplayem, bądź innym bagażem;
-Płatność 20 zł za parking? Przesada, nie dość, że ludzie płacą nie małe pieniądze za wejście, to jeszcze tyle za parking;
-Reklamowanie się jako najlepsza i największa impreza, gdzie gdyby nie Good Game expo to byłaby wynajęta tylko jedna hala. (Miały być trzy, otwarte zostały dwie);
-Wkoło organizatorzy, których zapytać o coś było wielkim grzechem, odpowiedzi na pytania zwykle były takie same „nie wiem idź do kogoś innego”, lub błędne informacje na dany temat po to by człowiek się odczepił;
-Przy zakupie biletu gold podobno były jakieś koszulki, spora część osób ich nie dostała;
- Ceny za autograf aktora i/lub zdjęcie były jak z kosmosu. Tym bardziej, że jednym z większych gwiazd jest Charles Dance, który na Comic Con nie dotarł;
- Jeśli poruszamy już temat Charles'a... organizatorzy nie mieli pewności, że aktor pojawi się na imprezie, ale do samej soboty widniał on na plakatach i zapewniali gości, że będzie. Po czym w sobotę napisali post tłumacząc się „tak to bywa z gwiazdami?” W takim razie trzeba było nie promować się jego twarzą na plakatach, bardzo nie uczciwym zagraniem było podanie tej informacji w sobotę około południa;
-Plusem imprezy są wystawcy, oraz ludzie, którzy tworzą ten rodzaj popkultury. To oni ratowali to wszystko;
-Plus za food trucki;
-Plus za dostępność łazienek/ toalet i czystość ich.

Ocena imprezy 3/5. Miejmy nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski z popełnianych błędów, i kolejne imprezy będą już tylko lepsze. W końcu każdy kiedyś zaczynał.. prawda?
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 09:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka